Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineteraso blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
13574 odwiedzin | wpisów: 35, komentarzy: 26, artykułów: 20, obserwuje: 10
 

Jak przygotować podłoże pod taras kompozytowy?

autor: teraso blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Deski tarasowe kompozytowe słyną z wytrzymałości i odporności na nawet intensywne użytkowanie, co jednak nie zmienia faktu, że nie wybaczają błędów konstrukcyjnych. Aby zapewnić sobie wieloletnie użytkowanie tarasu kompozytowego niezbędne jest stworzenie solidnej konstrukcji, do której zostaną przymocowane deski WPC. Najważniejsze jest, aby miejsce posadowienia tarasu było oczyszczone, suche, stabilne, równe i odpowiednio utwardzone. Dzięki temu cała konstrukcja nie będzie się przechylać czy wybrzuszać, a to przełoży się na trwałość tarasu.

Wylewka betonowa lub podpory

Taras kompozytowy może być bez problemu montowany bezpośrednio na podłożu betonowym, np. na wymurowanym wcześniej tarasie, który nie został wykończony płytkami. Do płyty betonowej przytwierdza się legary, których rozstaw musi być zgodny z wymogami (sprawdź: instrukcję montażu desek tarasowych). Zbyt rzadkie ułożenie legarów grozi odkształceniami, natomiast zbyt gęste naraża na niepotrzebne koszty.

Odpowiednio gęste rozmieszczenie podpór nie będzie narażać legarów na zbyt duże obciążenie i tym samym nie dopuścić do zarwania się tarasu. Zwykle słupy sąsiadują ze sobą w odległości maksymalnie 50 centymetrów.

Czytaj więcej: Jak przygotować podłoże pod taras kompozytowy?