Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineteraso blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
8271 odwiedzin | wpisów: 28, komentarzy: 5, artykułów: 15, obserwuje: 6
 

Deska kompozytowa przy basenie - ideał!

autor: teraso blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Basen zawsze jest centralnym punktem ogrodu , miejscem spotkań i imprez. Aby zapewnić komfort sobie i swoim gościom warto zadbać o estetyczne i praktyczne wykończenie otoczenia basenu. Na tarasie można ustawić grill, minibarek, leżaki, stół, krzesła i zorganizować pool party z prawdziwego zdarzenia.

Deska kompozytowa - idealna na lata

Deska kompozytowa coraz  częściej jest wymieniana jako doskonała alternatywa dla naturalnego  drewna. Powód jest prosty: kolejni inwestorzy przekonują się o jej  niebagatelnych zaletach  czytaj więcej o desce kompozytowej.

Z punktu widzenia osoby wykańczającej otoczenie basenu należy podkreślić  przede wszystkim nienasiąkliwość deski z kompozytu WPC. Dzięki temu nie  tylko gwarantuje ona ponadprzeciętną trwałość, ale także nie zostanie  zaatakowana przez grzyby i pleśnie, co ma znaczenie ze względów  sanitarnych. Czytaj więcej: Deska kompozytowa przy basenie

Deska kompozytowa Teraso przy basenieBudowa tarasu a przepisy budowlane

autor: teraso blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »


Czy budowa tarasu wymaga pozwolenia czy zgłoszenia?

W przypadku nowych budynków formalności związane z budową tarasu są  najmniej uciążliwe. Projekt domu zwykle przewiduje także powstanie  tarasu, co jest opiniowane przez urzędników i zawiera się w ramach  pozwolenia na budowę.

Jednak mnóstwo osób decyduje się na dobudowanie tarasu do istniejącego domu, co umożliwia chociażby popularyzacja tzw. lekkich technologii – np. tarasów z deski kompozytowej  (czytaj także artykuł:  Płytki, kostka brukowa, drewno czy kompozyt? Jaki materiał na taras? ).

budowa tarasu TERASO

I tutaj powstaje TO zasadnicze pytanie: czy budowa tarasu wymaga  pozwolenia czy tylko zgłoszenia? Odpowiedź niestety nie jest  jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od konkretnego przypadku oraz od  interpretacji właściwego urzędu. Urzędnik może bowiem uznać, że taras z uwagi na technologię budowlaną (np. wylewany z betonu) będzie stanowić rozbudowę domu,  co z kolei wymaga uzyskania pozwolenia. Tak, jest to bardzo skomplikowane i może się wydawać dziwne, ale z taką rzeczywistością prawną mamy do czynienia... 

czytaj więcej: Czy budowa tarasu wymaga pozwolenia czy zgłoszenia?