Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineteraso blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
13574 odwiedzin | wpisów: 35, komentarzy: 26, artykułów: 20, obserwuje: 10

Montaż tarasu kompozytowego - najczęstsze błędy

autor: teraso blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Dobrze zamontowany taras będzie nam służył przez wiele lat, zachwyci  estetyką i trwałością, a codzienne użytkowanie będzie bezpieczne i  niezwykle przyjemne.

Sprawdźmy najczęściej popełnianie błędy montażowe, przez które nawet najładniejsze tarasy nie wytrzymują trudów użytku codziennego lub warunków zewnętrznych.

Źle przygotowane podłoże
Budowa  każdego tarasu powinna rozpocząć się od dokładnego zaplanowania  wszystkich etapów montażu, a jednym z ważniejszych jest niewątpliwie  przygotowanie podłoża. Jeśli nie dopilnujemy tej części to nawet  najpiękniej i najdokładniej ułożone deski ulegną zniszczeniu lub po  prostu nie utrzymają się w spójnej całości (np. pod wpływem choćby  niewielkich ruchów gruntu). Podłoże powinno być solidnie utwardzone i  mocne, a sama jego powierzchnia wyrównana i bez uskoków czy wyrw  (sprawdź artykuł: Jak przygotować podłoże pod taras kompozytowy?)


Niepoprawny rozstaw legarów
Ułożenie  legarów w nieodpowiednich odstępach (zazwyczaj za rzadko) to bardzo  często popełniany błąd (niestety powodowany chęcią zaoszczędzenia kilku  złotówek na mniejszej ilości legarów). Deski kompozytowe Teraso powinny być montowane na legarach zamocowanych w odległości min 42cm od siebie.

Ułożenie legarów kompozytowych

Brak odpływu wody

To  jeden z najgorszych grzechów, który montażysta może popełnić w trakcie  montowania właściwie jakiegokolwiek tarasu. Brak odpowiedniego spadku  oraz przemyślanego procesu odprowadzania wody spowoduje, że taras  zostanie narażony na destrukcyjny wpływ wilgoci i zalegającej wody  (koniecznie przeczytaj nasz artykuł: Jak odprowadzać wodę z tarasu?).

Każda konstrukcja tarasowa wymaga zachowania odpowiedniego spadku: 2-3 mm na 1m podłoża.

Brak szczelin dylatacyjnych

Pominiecie kwestii dylatacji na tarasie to duży błąd. Najważniejszą rolą szczelin jest umożliwienie „naturalnego ruchu” desek, który powstaje pod wpływem gwałtownych zmian temperatur. Szczeliny dylatacyjne pozwolą nam unikać tzw. odkształceń termicznych. Ponadto szczeliny dylatacyjne pomiędzy deskami podobnie jak odpowiedni spadek nie pozwolą na nadmierne zbieranie się wody na tarasie np. podczas gwałtownej burzy.

Oprócz ważnych zasad budowlanych, którymi trzeba kierować się podczas montażu tarasu, ważny jest także materiał, z którego taras powstaje, a zwłaszcza jego właściwości, często również warunkujące sposób montażu (czytaj także: Płytki, kostka brukowa, drewno czy kompozyt? Jaki materiał na taras?).

Prawidłowy montaż tarasu kompozytowego


 


Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:63926
Liczba wpisów:211959
Liczba komentarzy:896318
Liczba zdjęć:788235
Liczba blogów:63926
Liczba wpisów:211959
Liczba komentarzy:896318
Liczba zdjęć:788235
Liczba komentujących:48250
Użytkownicy online:450