Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineteraso blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
13574 odwiedzin | wpisów: 35, komentarzy: 26, artykułów: 20, obserwuje: 10

Taras na gruncie - budowa krok po kroku

autor: teraso blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

W wytyczonym obszarze pod budowę musimy usunąć warstwę roślinną gleby na głębokość 15–30 cm. Wykonany wykop należy wypełnić piaskiem, a następnie bardzo dobrze całość wyrównać oraz utwardzić. W przypadku gruntu wyjątkowo podmokłego można zmieszać trochę piasku z betonem i taką mieszankę wysypać na wierzchu.

Konstrukcja nośna tarasu zależeć będzie od wysokości gruntu. Poziom tarasu powinien znaleźć się nie wyżej niż poziom podłogi w przylegającym do niego pomieszczeniu, ustalając wysokość gruntu, należy również brać pod uwagę wysokość legarów oraz grubość samych desek. 

Jeśli teren na którym ma być wybudowanym taras charakteryzuje się nieodpowiednim nachyleniem lub zbyt stromym nachyleniem, możemy podłoże tarasu „wypoziomować„ używając specjalnych podkładek z regulowaną wysokością.

podkładka podwyższająca

Ponieważ legarów nie powinno się układać bezpośrednio na ziemi,  jako dystanse pomiędzy legarem oraz  gruntem możemy ułożyć betonowe kostki lub zwykłe płytki chodnikowe.  Dystanse muszą mieć równą powierzchnię oraz taką sama wysokość.

bloczki betonowe pod legarami

WAŻNE: Każdy podkład dla konstrukcji montażowej należy  przygotować ze spadem 3-5 mm na 1 m, co zapewni doskonały odpływ wody z  powierzchni.

Kiedy już upewnimy się, że konstrukcja nośna tworzona przez legary jest  stabilna i dobrze wypoziomowana, możemy zabrać się za przykręcanie desek  tarasowych. Przeczytajcie  jak prawidło zamontować System Teraso.Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:63926
Liczba wpisów:211959
Liczba komentarzy:896318
Liczba zdjęć:788235
Liczba blogów:63926
Liczba wpisów:211959
Liczba komentarzy:896318
Liczba zdjęć:788235
Liczba komentujących:48250
Użytkownicy online:456