Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineteraso blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
8271 odwiedzin | wpisów: 28, komentarzy: 5, artykułów: 15, obserwuje: 6

Deski kompozytowe - jak czyścić trudne zabrudzenia

autor: teraso blog budowlany - wyślij wiadomość ( artykuł ) Dodaj wpis do ulubionych »

Lato minęło, sezon grillowy i garden party za nami, nadszedł czas uprzątnięcia naszych tarasów po wakacyjnych imprezach. Niestety może się okazać, że nie wszystkie zabrudzenia uda nam się wyczyścić. Aby zapobiec takim niemiłym niespodziankom w przyszłości, przeprowadziliśmy serię doświadczeń, dzięki którym będziemy mieć jasność w kwestii plamienia się desek tarasowych. Sprawdziliśmy jak zachowują się deski tarasowe po kontakcie z tłuszczami oraz owocami takimi jak maliny, truskawki czy borówki. Deski zabrudziliśmy również sokami: pomarańczowym i porzeczkowym oraz winem i olejem roślinnym.

Najtrudniej usuwalnymi zabrudzeniami okazały się tłuszcze oraz substancje pochodzenia tłustego. Dla drewna katastrofalnymi jednak okazały się owoce… Oprócz wyraźnych śladów, które nie zeszły po zabiegach, bardzo widoczne były też kolory (czerwony po malinach, fioletowy po borówkach). Z kolei kompozytom owoce nie zrobiły żadnej krzywdy.

Plamienie deski kompozytowej - doświadczenie

Żadne z desek tarasowych, drewniane czy kompozytowe, nie są odporne na plamy. Sprawą naturalną jest fakt, że w codziennym użytkowaniu należy zwracać uwagę na ewentualne zabrudzenia. Jeśli mamy taras kompozytowy ogromnie ważne jest to, by zabrudzenia usuwać jak najszybciej, zanim plamy wnikną we włókna drewna. Jeśli tak się już stanie trzeba postępować zgodnie z zaleceniami producenta a większość plam z pewnością uda się wyczyścić nie uszkadzając przy tym tarasu. Deski kompozytowe to bardzo wygodne rozwiązanie, nie wymagają olejowania czy impregnowania, codzienna pielęgnacją to tylko woda lub woda z płynem.

Przeczytaj całe doświadczenie: Deska kompozytowa. MITY I FAKTY cz. IIStatystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:52190
Liczba wpisów:207702
Liczba komentarzy:882563
Liczba zdjęć:767319
Użytkownicy online:535